تبلیغات
دوستی - چگونه دوست بهتری باشیم؟
دوستی
همدیگر را دوست داشته باشد.

چگونه دوست بهتری باشیم؟

نوشته شده در تاریخ : دوشنبه 2 شهریور 1388   12:01 ق.ظ

بسیاری از مردم وقتی می بینند که چگونه بعضی از افراد به ظاهر عادی بدون این که تحصیلات خاصی داشته باشند می توانند با دیگران ارتباط برقرار کنند، تعجب می کنند.

این گونه افراد حتی با ظاهری بسیار معمولی می توانند مانند یک آهن ربا دیگران را به خود جلب کنند و محبت آنها را به دست آورند. راز موفقیت این افراد این است که آنها الفبای دوستی را می دانند و با رعایت به موقع نکات آن همیشه دوستان فراوانی پیدا می کنند. ارتباط ساده ترین نیاز انسان هاست.

ارتباطات اجتماعی ریشه ارتباطات شخصی است ، اگر می خواهید روابط شخصی و اجتماعی خوبی داشته باشید، مشکلاتتان را با دوستان فعلی تان برطرف کنید و دوستان جدیدی برای خود پیدا کنید می توانید به این جزییات توجه کنید.

امنیت ، پول و محبت 3چیزی است که انسان ها به صورت ناخودآگاه به دنبال آن هستند. امنیت نیاز مشترک تمام انسان هاست. هیچ کسی در روی کره زمین وجود ندارد که به امنیت نیاز نداشته باشد.

وجود بعضی از ارگان های دولتی نظیر پلیس ، ارتش و.

.. همه گواه این نیاز انسان ها و ملتها برای تامین امنیت جانی و منافع ملی آنهاست. مردم به امنیت در شغل ، محیط خانواده و در جمع دوستان نیاز دارند، اما در دوستی امنیت مهمتری وجود دارد که فقط به وسیله شما و نه به کمک این گونه سازمان های دولتی تامین می شود و آن امنیت روانی دوستان شماست.

باید مطمئن شوید که دوستانتان از ارتباط با شما احساس ناراحتی نمی کنند. امنیت روانی دیگران وقتی فراهم می شود که احساس کنند شما به آنها نیاز دارید.

 

هدیه به خاطرکار نیک

راههای زیادی وجود دارد که می توانید از طریق آن در دیگران امنیت روانی تولید کنید. این احساس را به وجود بیاورید که به آنها نیاز دارید. حافظ منافع مشترک یکدیگر باشید. به آنها بگویید که عملکرد آنها روی زندگی شما تاثیر مستقیم دارد.

طوری با آنان برخورد کنید که گویا آنها انسان های قدرتمندی هستند. هر انسانی دوست دارد که احساس مهم بودن کند.

این احساس وقتی به دوستان شما دست می دهد که به آنها توجه کنید و با آنها با محبت برخورد کنید. محبت به افراد انگیزه زیادی برای پیشرفت می دهد. اگر می خواهید در قلب دیگران دریچه ای از محبت به روی خود باز کنید، همیشه از کردار نیک آنها با یک هدیه (هرچند کوچک ) قدردانی کنید.

 

جلب اعتماد

جزییات زیادی باید دست به دست هم دهند تا بتوانید یک رابطه صمیمی با کسی داشته باشید. برای این که بتوانید دوست خوبی باشید باید دیگران به شما اعتماد داشته باشند. اعتماد دیگران هرچقدر محکم تر باشد پایه های دوستی شما نیز به همان اندازه محکم می شوند.

یک روش برای به دست آوردن اعتماد دیگران داشتن اعتماد به نفس کافی است.

اعتماد دیگران به شما وقتی شکل می گیرد که اعتماد به نفس خوبی داشته باشید. هریک از اشخاصی که به نوعی با شما ارتباط دارند به همان اندازه ای که به خودتان اطمینان دارید به شما اعتماد می کنند.

وقتی با کسی صحبت می کنید دیگران به حرفهایتان توجه می کنند. این مهم نیست که در چه مقامی قرار دارید. اگرمی خواهید اطرافیانتان به حرفهای شما گوش کنند، باید بدانید که تاثیر شما روی آنها بسته به نیروی ایمان و اعتقاد خودتان است.

شما می توانید این ایمان و اعتقاد را به دیگران منتقل کنید. اگر برای خود ارزشی قائل نباشید و دائما درباره شکست و ناامیدی صحبت کنید دیگران هم ارزشی برای شما قائل نمی شوند.

 

ایجاد فضای مثبت

مغز انسان کارخانه تولید افکار است. هنگامی که فکری در ذهن شما به وجود می آید از طریق امواج به انسان های اطرافتان منتقل می شود.

افکار انسان جایگاه ثابتی ندارند. افکار شما راه می روند و دنیای اطرافتان را تحت تاثیر قرار می دهند، حتی هنگامی که ساکت هستید به وسیله افکاری که به اطرافتان منتقل می کنید دیگران می توانند نیت شما را تشخیص دهند. اگر دیگران به شما به چشم انسانی منفی نگاه کنند و این عقیده در ذهن آنها محکم شود هرچقدر هم که تلاش کنید نمی توانید آن عقیده را تغییر دهید.

بخندید تا مردم هم با شما بخندند. هرکسی برای خودش مشکلات خاصی دارد. اگر شما در نظر دیگران فردی بدبخت جلوه کنید همه از کنارتان دور می شوند. هیچ کسی به غم شما نیاز ندارد.

با غمگین بودن همه دوستانتان را از دست می دهید اما اگر خوشحال باشید دوستان زیادی پیدا می کنید. اگر انسان شادی باشید همیشه انسان های زیادی در اطراف شما حلقه می زنند. مردم در جستجوی شادی و نشاط هستند. انسان ها می توانند در میهمانی های بزرگ همه در کنار هم شاد باشند ولی دردها را باید به تنهایی تحمل کنند.

 

بیشتر از آنچه قول می دهید انجام بدهید

وقتی که زمینه را برای موفقیت آماده کنید حتما موفق می شوید. هروقت به دوستتان قولی می دهید سعی کنید بیشتر از آنچه که توافق کرده اید برای او کاری انجام دهید.

وقتی که به او قول می دهید کاری برایش انجام دهید سعی کنید آن را در مدت زمانی کوتاهتر از آنچه انتظار داشته انجام دهید. همچنین اگر به کسی قول می دهید که چیزی به او بدهید بیشتر از نیازش به او بدهید. این ساده ترین راه برای جلب اطمینان فوری دیگران است.

شاید شما به کسی خوبی کنید و خودتان آن را فراموش کنید ولی کسی که به او خوبی شده هیچ وقت آن را فراموش نمی کند.

 

خوب گوش کنید

با خوب گوش کردن به صحبتهای دوستانتان می توانید آنها را کنترل کنید. گوش کردن یکی از مهمترین نیازهای انسان در روابط اجتماعی است.

اگر به حرفهای دوستانتان خوب گوش نکنید یکی از بزرگترین شانسهای خود را در تحت تاثیر قراردادن آنها از دست می دهید. گوش کردن یکی از بهترین ابزار تحت تاثیر قرار دادن دیگران است.

هنگامی که به صحبت های دوستان گوش می کنید خودبخود موانعی که در سر راه دوستیتان قرار دارد از بین می رود، حتی اگر فکر می کنید که می دانید آنها چه چیزی می خواهند به شما بگویند باز به حرف آنها گوش کنید.

اگر با دقت به صحبت هایشان گوش نکنید فکر می کنند که علاقه ای برای صحبت کردن با آنها ندارید و از شما دور می شوند. هرچه بیشتر گوش کنید دیگران هم بیشتر شما را دوست خواهند داشت.

حواس پرتی یکی از بزرگترین موانع خوب گوش کردن است. نیمی از مشکلات در روابط اجتماعی انسان ها از خوب گوش نکردن شروع می شود. اگر خوب به دیگران گوش نکنید مثل این است که بدون این که بدانید مساله چیست ، بخواهید آن را حل کنید.

با خوب گوش کردن می توانید احساس مهم بودن در آنان تولید کرده و امنیت روانی آنان را افزایش دهید.

 

تحقیرممنوع

هنگامی که عصبانی می شوید از دوستانتان فاصله بگیرید. به هر دلیلی که عصبانی شده اید سعی کنید به دوستانتان اهانت نکنید. هیچ وقت آنها را مسخره نکنید و از کلمات تحقیرآمیز استفاده نکنید.

اگر دوست شما ناخواسته مشکلی برای شما درست کرده به او اهانت نکنید. دوست بودن با کسی به این معنی نیست که می توانید هرطور که می خواهید با او برخورد کنید. ای کاش بعضی انسان ها آنقدر که با بیگانگان مودب هستند با دوستان خود مودب بودند.

آیا شما به خودتان اجازه می دهید که در کارهای دیگران فضولی کنید؟ همه چیز در این دنیا حد و مرزی دارد، شما نمی توانید به این بهانه که دوست کسی هستید در مسائل خصوصی آنها دخالت کنید. هیچ وقت پاکتی که برای دوستتان رسیده است باز نکنید.

نامه آنها را نخوانید. همیشه نسبت به دوستانتان مودب باشید همانطور که با اشخاص غریبه مودبانه برخورد می کنید. احترام دوستانتان را در جمع حفظ کنید و با خودستایی آنها را تحقیر نکنید. همیشه آنها را بزرگتر و مهمتر از آنچه که واقعا هستند به دیگران معرفی کنید.نوشته شده توسط:shahin
نظرات() chaturbatefreetokenshack.com
دوشنبه 13 شهریور 1396 03:37 ق.ظ
Today, I went to the beachfront with my kids. I found a sea shell and
gave it to my 4 year old daughter and said "You can hear the ocean if you put this to your ear."
She put the shell to her ear and screamed.

There was a hermit crab inside and it pinched her ear.
She never wants to go back! LoL I know this is totally off topic but I had to tell someone!
Foot Complaints
جمعه 13 مرداد 1396 06:22 ب.ظ
Hello I am so glad I found your site, I really found you by error, while I was researching on Yahoo for something else, Regardless I am here now and would just like to
say thanks for a incredible post and a all round thrilling
blog (I also love the theme/design), I don’t have time to read
through it all at the moment but I have bookmarked it and also included your RSS feeds, so when I have time
I will be back to read more, Please do keep up the
excellent b.
http://daphnemonestime.soup.io/post/594734947/none
سه شنبه 2 خرداد 1396 03:10 ب.ظ
If some one desires to be updated with newest technologies
therefore he must be pay a quick visit this web site and be up to date daily.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر